Mapo Group

V Šumperku stavíme sportovní lázně

Aktivní odpočinek a relaxace uprostřed parku. Ve Sportovních lázních Sanatorka šumperští brzy najdou všechno, co je potřeba ke zdravému pohybu. Moderní areál naváže na tradici bývalého sanatoria, a oživí tak místo určené k uzdravování. V dnešní uspěchané době jsou sport a odpočinek nejlepším lékem proti všudypřítomnému stresu.

Nová Sanatorka naváže na tradici

Šumperská Sanatorka sloužila veřejnosti nejen jako léčebna plicních chorob, ale i jako vodoléčebný ústav. Nechyběly v něm sluneční lázně, sál pro gymnastiku nebo kuželna, kam lidé jezdili sportovat a relaxovat. Na tento odkaz jsme chtěli navázat a nabídnout smysluplné využití volného času v souladu se zdravým životním stylem. Hosté ze Šumperka i přespolní se můžou těšit na venkovní i kryté tenisové a badmintonové kurty, relaxační lázeňskou zónu s wellness nebo cvičební sály pro fitness. Ubytovat se budou moci v útulných viladomech a občerstvit v restauraci.

Sportovní vyžití pro celou rodinu i klidná relaxace – v nové Sanatorce můžete využít volný čas pro zdraví fyzické i duševní zdraví.

V hlavní roli park

Stejně jako původní Sanatorka bude i ta nová obklopená přírodou. Rozlehlý park projde celkovou revitalizací a přibudou nové stromy. Kromě zeleně se zaměříme také na obnovu a opravu chodníků, venkovního osvětlení, zkrátka všeho, co vrátí sanatorskému parku zašlou krásu. Zelená oáza bude přes den přístupná každému, kdo hledá klidné místo na procházku. Podle architektky Alice Michálkové by měl park sloužit jako interiér stavby.

Stavba zrcadlem parku a park interiérem stavby – to je hlavní myšlenka architektonického plánu Sportovních lázní Sanatorka.

Pohyb a relaxace pro všechny

Služby na úrovni krajských měst nabídne areál každému, kdo chce mít pohyb jako nedílnou součást svého života. Přijít si zasportovat nebo odpočinout může kdokoli bez ohledu na věk. Členství v klubu Sportovních lázní Sanatorka navíc přinese návštěvníkům řadu výhod. Přístupný široké veřejnosti bude i park. Přes den bude jistě příjemným místem pro pobyt na čerstvém vzduchu nebo procházku.

Proměnit zchátralý areál v moderní prostor pro sport, relaxaci a setkávání plánujeme do 2 let. Oživit genia loci rádi pomůžeme i ve vašem městě.
Stačí, když nám dáte vědět.