Mapo Group

Smart Hospital – chytré řešení pro nemocnice

Svět technologií zažívá další revoluci. Přináší s sebou řadu změn, které se brzy dotknou našeho každodenního života. Elektronizace se nevyhne ani zdravotnickým zařízením, a tak MAPO solutions společně se strategickými partnery přichází s chytrým řešením pro nemocnice. S projektem Smart Hospital můžete nahlédnout do budoucnosti už dnes.

Na prahu nové revoluce

Snížení energetické náročnosti, zefektivnění logistických tras, využití dat z propojených systémů – to jsou principy nové průmyslové revoluce, která právě začíná měnit náš běžný život. Možná jste už slyšeli o chytrých městech – Smart Cities. Jde o zapojení technologií, které městům umožní fungovat efektivněji s ohledem na životní prostředí a zároveň nabízet svým obyvatelům co nejlepší podmínky pro život. Podobně funguje i náš unikátní projekt Smart Hospital.

Vzájemně provázaný systém přinese nemocnicím i pacientům řadu výhod

Technologie jako sehraný tým

Představte si, že všechny procesy, bez kterých se chod nemocnice neobejde, jsou dokonale propojené – od zajištění zdravotnického materiálu, přes komunikaci jednotlivých oddělení, až po vyladění tras sanitek. Nástroje z oblasti informačních a komunikačních technologií zefektivní jak vnitřní chod zařízení, tak i jeho vnější komunikaci. Objednání pacientů na vyšetření nebo jednání s dodavateli zdravotnického materiálu bude možné zvládnout prostřednictvím jednoduchých elektronických aplikací.

Výhody chytré nemocnice

Tento efektivní a ekonomicky zajímavý systém přinese nemocnicím řadu výhod. Pacienti se mohou těšit na vyšší komfort a zlepšení zdravotní péče. Zdravotníci budou moct díky sdílení dat pracovat efektivněji a vedení nemocnic jistě ocení úsporu energií. V rámci Smart Hospital vytvoříme také interaktivní webové rozhraní včetně užitečných mobilních aplikací. Chytré řešení se tedy může rozšířit o informace a řízení parkování v areálech nemocnic, interaktivní navigační systémy nebo biometrickou identifikaci lékařů při vstupu na jednotlivá oddělení.

Smart Hospital umožní nemocnicím udržet krok s inovacemi. Zaujal vás tento projekt a chcete o něm vědět víc?
Tak neváhejte a kontaktujte MAPO solutions!