Mapo Group

Pomoc pro neplodné páry i ženy bez partnera

Single život dnes není nic neobvyklého. Ženy ale na rozdíl od mužů mají své limity a v určitém věku řeší mateřské povinnosti. Co když zatouží po miminku, ale nemají štěstí na partnera?

Maminkou i bez partnera

Ačkoli se to může zdát vůči svobodným ženám nespravedlivé, je to tak a česká legislativa oplodnění bez partnera neumožňuje. Přesto existuje řešení, které sen o miminku dokáže splnit. Tím je darované sperma a spolupráce se zahraničními klinikami asistované reprodukce, které zákrok provádějí. Díky tomu mají i ženy bez partnera naději na mateřství.

První spermabanka v České republice sídlí v Olomouci a díky největšímu výběru dárců spermatu patří mezi top specializovaná zdravotnická zařízení zabývající se léčbou neplodnosti.

Dárce přesně podle tatínka

Problém s početím neřeší jen single ženy, ale čím dál častěji se týká i bezdětných párů. Jen v ČR se v posledních letech potýká s neplodností 15–20 %. Jediná cesta k založení vlastní rodiny tedy mnohdy vede přes dárcovství vajíčka nebo spermatu.

Darovací proces podléhá přísným pravidlům. Jen každý desátý dárce splňuje požadavky a může být zařazen do databáze. Ačkoli je darování anonymní, mají páry možnost zvolit si dárce podle řady vlastností, které se co nejvíce podobají budoucímu tatínkovi. Jedná se především o fyzický vzhled, psychologické vlastnosti, vzdělání nebo koníčky. Registr dárců si navíc mohou páry prohlédnout přímo z pohodlí svého domova.

Ať už se neplodnost týká přímo vás samotných nebo máte ve svém okolí někoho, kdo se marně snaží o miminko, věřte, že ve SpermBank International udělají vše pro to, aby vám pomohli. Protože i z neplodného páru se může stát rodina.