Mapo Group

Nové využití staré porodnice

Zábřežská porodnice má nové poslání. Desetimilionová investice MAPO reality vrátila do staré budovy komfort i potřebná nemocniční lůžka. Po náročné rekonstrukci tu vzniklo moderní oddělení následné péče. Doléčení přímo v regionu je teď dostupné pro 23 pacientů.

Rekonstrukci jsme vzali od podlahy

Budovu bývalé porodnice bylo potřeba přizpůsobit imobilním pacientům, takže prošla celkovou přestavbou. Elektroinstalace a podlahy jsme museli kompletně vyměnit, přibyly rozvody kyslíku, sociální zázemí pro pacienty s omezenou hybností a moderní systém pro přivolání sestry k lůžku. Ošetřujícím sestrám jsme vybudovali denní místnosti, šatny a sociální zařízení.

V bývalé porodnici je zase živo. Lůžka následné péče nabízí komfortní péči až 23 pacientům

Pohodlí pro všechny pacienty

Následnou péči využívají imobilní i pohybově soběstační pacienti. Proto jsme sociální zázemí vyřešili tak, aby zajistilo komfort všem. Doléčit se tady můžou lidé po akutním onemocnění, úrazu nebo operaci. I když je jejich stav stabilizovaný, často vyžadují ošetřovatelskou péčí, která se nedá zvládnout doma. Vrátit se do domácího prostředí tu zdravotníci pomáhají hlavně pacientům, kteří trpí poruchami výživy, sníženou mobilitou nebo chronickými ranami.

23 lůžek není konečné číslo

Díky rostoucí poptávce po ošetřovatelských lůžkách vzniklo v bývalé porodnici moderní prostředí pro doléčení 23 pacientů. Vedení nemocnice ale poukazuje na současný demografický vývoj, který bude vyžadovat navýšení kapacity následné péče. Číslo 23 tedy do budoucna rozhodně není konečné.

Vybudovat ve starých prostorách nové zdravotnické zařízení? – To je pro MAPO reality běžné zadání. Naše zkušenosti s podobnými projekty zajistí potřebnou péči i ve vašem regionu. Stačí, když se nám ozvete!