Mapo Group

Metoda Fertile Plus®

Nová metoda založená na přirozeném a šetrném výběru nepoškozených spermií zvýší šance na otěhotnění až o 25 %. Fertile Plus® může pomoci i v případě, že předchozí pokusy o umělé oplodnění nebyly úspěšné.

Co je to Fertile Plus®

Fertile Plus® je metoda třídění spermií. Pomocí čipu dokáže bez jakékoliv chemie vytřídit spermie s lepší genetickou kvalitou, morfologií a více než dvojnásobnou pohyblivostí a především životaschopností.

Zhodnotíme spermie a vybereme ty použitelné

U vzorku určujeme počet spermií na mililitr, podíl pohyblivých a nepohyblivých spermií, charakter jejich pohybu a podíl spermií, které mají správný tvar. Spermie jsou vysoce náchylné na poškození jaderné DNA. Toto poškození může být příčinou snížené plodnosti u mužů a může způsobovat i delší čas potřebný k otěhotnění. Pokud k oplození dojde, může se fragmentace DNA projevit horším vývojem embryí nebo i časným potratem. Příčina vzniku fragmentací DNA má mnoho různých příčin. Řada zdrojů uvádí přílišné vystavení teplu a negativní dopad oxidativního stresu.

Přirozeně a bez chemie

Fertile Plus funguje na základě přirozeného výběru, není tak potřeba zkoumaný vzorek spermií předběžně upravit. Tím klesá riziko kontaminace. Není nutné ani používat další přístroje, které mohou zvyšovat oxidativní stres spermií.

Nová metoda je šetrná a alternativní. Díky tomu lze zpracované spermie použít i pro další metody umělého oplodnění, ať už se jedná o IUI, IVF nebo ICSI.

Fertile Plus® prokazatelně zvyšuje úspěšnost cyklu až o 25 %

Ať už vás při předchozích pokusech trápila nízká míra oplodnění vajíček pomocí ICSI, opakované neúspěchy při IUI nebo potraty, s Fertile Plus se vaše šance zvýší až o jednu čtvrtinu. Pomoci vám může i v případě, že minulé IVF cykly nevyšly kvůli špatné kvalitě embryí nebo nezahnízdění embrya po embryotransferu.