MAPO Group

MAPO ambulance nabízí jednodenní chirurgii

Do nemocnice jen na jeden den. I to je možné díky moderní medicíně. Seznamte se s trendem jednodenní chirurgie, který pacientům umožňuje uzdravit se doma.

Z nemocnice za jeden den

Šetrné operační techniky, precizní předoperační vyšetření a potřebné sociální zázemí pacienta představují tři základní kameny jednodenní chirurgie. Pobyt v nemocnici se pak zkrátí jenom na dobu, která je nezbytně nutná pro časnou pooperační péči. Pokud ji pacient přečká bez komplikací, může se uzdravovat doma. Dbát přitom musí na pokyny lékaře včetně pravidelných kontrol v ambulanci.

Pacient musí spolupracovat

Sebeluxusnější nemocniční prostředí nemůže konkurovat pohodlí domova. Zvlášť na psychiku pacienta působí domácí ošetřování víc než blahodárně. Přesto je potřeba mít na paměti, že i po ambulantním zákroku musí být dotyčný pod dozorem. Spolupracovat s lékařem, i když na dálku, by měl nejen samotný pacient, ale i jeho domácí ošetřovatel(ka). Přítomnost dospělé osoby a možnost okamžitého převozu do nemocnice jsou totiž podmínkou pro bezpečnou domácí rekonvalescenci.

Zotavit se doma můžou i pacienti MAPO ambulance

Přátelé a rodina v roli sestřiček

Stejně jako v nemocnici, ani doma nesmí pacient zůstat sám. Před propuštěním do domácího léčení si tedy musí zajistit přítomnost dospělého, který zastane roli zdravotních sestřiček a sanitářů. Dozor z řad rodiny nebo přátel by taky měl být schopen pacienta dopravit do nemocnice a na pravidelné kontroly. V místě, kde se bude nemocný zotavovat, by mělo být k dispozici taky auto a telefon. Ten umožní pohodlnou konzultaci s lékařem přímo z pohodlí vlastní postele.

Domů bez obav

Zkrácený pobyt v nemocnici neznamená méně péče! Naopak – jednodenní chirurgie vyžaduje precizní předoperační vyšetření, úzkou spolupráci s praktickým lékařem a špičkový výkon chirurgů. Pooperační rizika se musí snížit na naprosté minimum. Domů tedy můžou odejít jen pacienti, u kterých lékař vyloučí závažné komplikace a kteří mají zajištěné potřebné zázemí.

Jednodenní chirurgie není výsadou jen velkých nemocnic v krajských městech. Možnost uzdravit se ve vlastní posteli nabízíme v rámci sítě ordinací MAPO ambulance. Po jakých zákrocích je tenhle způsob rekonvalescence možný, se dozvíte na webu.