Mapo Group

Co dělat, když v zimě bolí klouby?

Cítíte v kloubech, že přichází zima? Nezdá se vám to. Způsobuje to změna tlaku vzduchu. Ta ovlivňuje tkáně kloubů a zhoršuje potíže lidí s chronickými bolestmi. Co dělat, když vaše revmatické klouby začnou protestovat proti nadcházející zimě? Poradíme Vám!

Držte se v teple

Buďte jako cibule. Nepodceňujte zimu, navlečte se do víc vrstev a nezapomeňte na rukavice. Je důležité udržovat bolavé klouby v teple. Pokud budou dostatečně prohřáté, uvolní se a bolest se zmenší. Když začnou klouby přece jen zlobit, dopřejte jim jemnou prohřívací masáž z bylinných extraktů.

Buďte v pohybu

Úplně nejhorší je poddat se bolesti a rezignovat. Pohyb je naprosto zásadní. Zabrání kloubům ztuhnout a také se díky vyplaveným hormonům budete cítit lépe. Pohyb vám také pomůže snížit váhu, takže budou klouby vystaveny menší zátěži. Stačí čtvrthodiny denně a bude vám zase o něco lépe.

Zůstaňte optimisty

Snažte se vidět svět z té lepší stránky. Pokud si dovedete udržet koncentrovanou a veselou mysl, bude se vám vaše choroba snášet lépe. Co si třeba pořídit čtyřnohého parťáka, který vám bude dělat společnost na procházkách a rozveselovat dny?

Zkusili jste naše tipy a stále vás sužují bolesti? Objednejte se k odborníkům na revmatologii v Bruntále. Mimo jiné tady aplikují biologickou léčbu, která zasahuje do imunitních a zánětlivých procesů, které chorobu provázejí. Volejte na 554 230 407.