Mapo Group

Chirurgie v Mohelnici nabízí šetrnou metodu hojení ran

Efektivní ošetření pooperačních a chronických ran nabízí MAPO ambulance v Mohelnici. Přečtěte si o účinné metodě vlhkého hojení, která se tu lékařům osvědčila!

Vlhkost je žádoucí
Lidské tělo dokáže samo připravit podmínky pro obnovu tkáně. Pomáhá mu v tom tekutina, která se v ráně tvoří. Obsahuje totiž řadu výživných látek a růstových faktorů prospěšných pro přirozené zacelení. Pokud tedy zajistíme postiženému místu určitou míru vlhkosti, bude se hojit daleko rychleji.

Na převazy bez obav
Jedna návštěva chirurgie obvykle nestačí. Ať už pacient potřebuje ošetřit popáleniny, řezné rány, diabetickou nohu, bércové vředy nebo proleženiny, bez převazu to nepůjde. V mohelnické ambulanci ale není důvod k obavám. Zatímco klasické obvazy se k ráně lepily a jejich odstraňování při převazu bolelo, u vlhčeného materiálu nic takového nehrozí. Je nepřilnavý, a protože hojení urychluje, není nutné ho tak často měnit. Tím šetří nejen čas pacientů a zdravotníků, ale i náklady na léčbu.

Na převazy s úsměvem? V mohelnické ambulanci běžná věc.

Aby se to zahojilo
Moderní materiály pro metodu vlhkého hojení musí splňovat řadu požadavků. Musí být schopné udržovat v ráně příznivé prostředí, snižovat množství bakterií a tlumit bolest. Nesmí také dráždit citlivou kůži alergiků a seniorů. Z toho důvodu existuje celá řada variant, které se hodí pro různé typy ran i specifické potřeby pacientů. K dostání jsou v podobě gelů, mastí, pěn a krytí. Jaký druh nejlépe zahojí vaši ránu, vám poradí lékař.

Vyzkoušejte vlhké hojení v Mohelnici!
S ranami, které se špatně hojí, se můžete objednat do Chirurgické ambulance v Mohelnici. Od září 2018 tu každý čtvrtek od 14:30 do 18:30 hodin nabízíme ošetření chronických ran. Vyzkoušet tu můžete jak metodu vlhkého hojení, tak i transplantaci kožního štěpu, která zahladí stopy po téměř zahojených ranách.

Díky speciálním obvazům se dnes rány hojí mnohem rychleji. Pacienti MAPO ambulance mají moderní metody léčby na dosah přímo ve svém regionu. Přidejte se k nim i vy!