Mapo Group

Revmatologie v Bruntálu pomáhá pacientům i biologickou terapií

Naše zdravotnické zařízení řeší problémy pohybového aparátu především formy revmatoidní artritidy, psoriatické artritidy a Bechtěrevovy nemoci. Doktorka Galatíková je garantkou zařízení a patří mezi přední české odborníky v oblasti biologické léčby v revmatologii. Získat zpět šanci na kvalitní život bez pohybových obtíží a bolesti pomáhá pacientům už déle než 30 let.

Co je to revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida je bolestivé onemocnění, které postihuje klouby a páteř. Problém začíná u chrupavky, která postupně ztrácí svoji pružnost a pevnost. Tím se pohyb stává namáhavější a bolestivější. Revmatoidní artritidě nelze bohužel nijak předejít a už dávno neplatí, že se jedná o nemoc starých lidí. Revmatoidní artritidou mohou onemocnět i děti. Nejčastější příčinou bývá autoimunitní onemocnění, ale může jít o dědičnost nebo poruchu metabolismu. V současné době trápí revma cca 80 000 pacientů, z nich dvě třetiny jsou ženy.

Kdo jsme

Naše centrum biologické léčby Revmatologie Bruntál, s.r.o. patří mezi úzkou skupinu pracovišť zabývající se tímto druhem léčby. V celé České republice jich existuje pouhých 52. Jsme pyšní na to, že počtem pacientů, léčených biologickými preparáty, se řadíme mezi dvacet největších v republice.

Jak žít s revmatem

Při onemocnění je důležité upravit životosprávu a pohybový režim. Nadváha a nezdravé stravování mohou nemoc výrazně zhoršovat. Důležité je také včas vyhledat odborníky a nechat se vyšetřit. Objednejte se k nám na revmatologii v Bruntálu zde: www.revmatologiebruntal.cz